Zmarł prof. Jerzy Wyrozumski

W piątek 2 listopada zmarł w Krakowie prof. Jerzy Wyrozumski – Laureat Nagrody im. ks. Stanisława Musiała, historyk, wieloletni prezes Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa i sekretarz generalny Polskiej Akademii Umiejętności. Miał 88 lat.

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content can be shown below in an alternative language. You may click the link to switch the active language.

Prof. Jerzy Wyrozumski był jednym z pierwszych Laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała. W 2011 roku został – wraz z żoną Bożeną – nagrodzony “za wkład w rozwój badań nad historią Żydów w Polsce, a szczególności w Krakowie, oraz promowanie studiów żydowskich i polepszanie relacji polsko-żydowskich”.

Pogrzeb Profesora odbędzie się w piątek 9 listopada. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się mszą świętą o godzinie 11.00 w Kolegiacie św. Anny w Krakowie, po czym o godzinie 13.15 nastąpi odprowadzenie prochów na miejsce wiecznego spoczynku w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Rakowickim (brama od ul. Prandoty).

W niedzielę 11 listopada o godzinie 17.30 w kościele paulinów na Skałce zostanie odprawiona msza święta w intencji zmarłego.

Our partners