W marcu poznamy Laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała

5 marca ogłoszone zostaną nazwiska Laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała, przyznawanej osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko- i polsko-żydowskiego.

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content can be shown below in an alternative language. You may click the link to switch the active language.

Data nie jest przypadkowa – to rocznica śmierci zmarłego w 2004 ks. Stanisława Musiała, wytrwałego rzecznika dialogu chrześcijańsko-żydowskiego. Od 2009 roku organizowana jest wówczas uroczystość wręczenia nagrody jego imienia, ustanowionej przez Klub Chrześcijan i Żydów „Przymierze”. Fundatorami nagrody są Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, Prezydent Miasta Krakowa i Gmina Wyznaniowa Żydowska w Krakowie.

Nagroda jest przyznawana w dwóch kategoriach: za twórczość oraz za inicjatywy społeczne w duchu dialogu i współpracy chrześcijańsko-żydowskiej i polsko-żydowskiej.

W tym roku organizacja uroczystości nie jest możliwa, dlatego na 5 marca planowane jest ogłoszenie nazwisk Laureatów. Zostali oni wybrani przez Kapitułę, której przewodniczy Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Uroczystość, o ile będzie to możliwe, zostanie zorganizowana w późniejszym terminie.

Pamiętamy

5 marca o godzinie 12.00 przedstawiciele Kapituły i Klubu „Przymierze” złożą kwiaty przy grobie ks. Stanisława Musiała na cmentarzu Rakowickim oraz przy tablicy pamiątkowej na cmentarzu żydowskim przy ul. Miodowej.

Dzień wcześniej, w czwartek 4 marca o godzinie 18.00 w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Kopernika zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. ks. S. Musiała.

Our partners