Nowa edycja projektu „Oblicza Dialogu. Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju”

Ruszyła VI edycja projektu edukacyjno – wychowawczego „Oblicza Dialogu. Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju” prowadzonego przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content can be shown below in an alternative language. You may click the link to switch the active language.

Hasło obecnej edycji: “Przy wspólnym stole. Obrzędy i tradycje kulinarne w różnych kulturach i religiach.”
Projekt adresowany jest do starszych uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Polski oraz z ośrodków polonijnych. Jego głównym celem proponowanego projektu jest stworzenie płaszczyzny porozumienia na rzecz dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego, promowanie działań i postaw otwartych na inne kultury i religie, zwalczających stereotypy, skierowanych na poznawanie i współistnienie z drugim człowiekiem. Jest to kontynuacja procesu dialogu zapoczątkowanego już na Soborze Watykańskim II, prowadzonego podczas spotkań w Asyżu od 1984 roku oraz twórczo rozwijanego przez  cały pontyfikat Świętego Jana Pawła II.
Poprzednią, V edycję ukończyło 31 placówek oświatowych z całej Polski.  Bezpośrednio w projekt zaangażowanych było 627 uczniów. W ostatnim roku stronę projektu www.obliczadialogu.pl odwiedziło ponad 300 tys. odbiorców.

Tematyka dotychczasowych edycji:

I edycja 2014: „Architektura sakralna: Synagoga-Katedra-Meczet. Sztuka czytania symboli”

II edycja 2015: „Wiara i tradycja. Celebracja świąt w różnych kulturach i religiach”

III edycja 2015/16: „Źródła wiary. Rola świętych ksiąg w kulturze i religii”

IV edycja 2016/17: „W drodze do Edenu. Obraz raju w kulturach i religiach świata”.

V edycja 2017/18: „W sferze sacrum. Rola sztuki religijnej w kulturze”

Klub Chrześcijan i Żydów „Przymierze” objął „Oblicza dialogu” swoim patronatem. Więcej o całej inicjatywie przeczytają Państwo TUTAJ.

Our partners